Pijamaskeliler - Kertenkelenin Buzlu Planı / 6.1 puan (10 üstünden) / 6 yaş ve üzeri / Çizgi Film Değerlendirmesi

PEDAGOJİK İÇERİK DEĞERLENDİRMESİ

Pijamaskeliler - Kertenkelenin Buzlu Planı / 6.1 puan (10 üstünden) / 6 yaş ve üzeri / Çizgi Film Değerlendirmesi

Çizgi Filmin ana karakterlerini Kedi çocuk, Baykuş kız, Kertenkele çocuk ve Romeo oluşturmaktadır. Karakterler Romeo’nun şehri ele geçirme planını engellemeye çalışmaktadır.

İçerisinde zararlı içerik bulunmamaktadır. Ancak faydalı bir bilge de bulunmamaktadır. Eğlence amaçlı izlenebilecek bir çizgi film. İçindeki kötü komik kötüdür.

6 yaş üstü için uygundur. Ancak çocuklar bu dönemde kurguyu yarı oranda gerçek zannederler. Bu yüzden çocukların karakterlerle çok fazla özdeşim kurmaya başladıklarını fark ettiğinizde çizgi filmi izletmememiz daha uygun olur. Karakterler sihirli güçlere sahiptir ve uçabilmektedirler. Çocukların karakterlere benzemek adına uçmaya çalışmaları oldukça tehlikeli olabilecek bir durumdur. Bu yüzden çocuklara bunun gerçek olmadığı anlatılmalıdır.

Kısacası; çocuklara eğlence amaçlı izletilebilecek bir çizgi film olmakla birlikte izletilirken dikkat edilmesi gerekir. Çocuğunuz karakterleri kopyaladığını onlarla çok fazla özdeşim kurduğunu fark ettiğinizde izletmeyi bırakmanız daha uygun olur.

Klinik Psikolog Zeynep Büşra DURSUN
Etiketler: