Klinik Psikolog

Şuheda KARAKAYA AYDIN

Eğitim

Şuheda KARAKAYA AYDIN, Kütahya doğumlu olup; İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimlerini Kütahya’da tamamlamıştır. YGS/LYS Üniversite sınavında TM-1, TM-2, TM-3 alanlarında Kütahya birincisi olmuştur. 

...

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümüne birincilikle girmiştir. Psikoloji lisansını, İstanbul Şehir Üniversitesinde İngilizce Tam Burslu olarak tamamlamıştır. Bu dönemde Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde staj yapmıştır. İstanbul Şehir Üniversitesi Bilişsel Psikoloji Laboratuvarında Lisans Araştırma Asistanı olarak görev almıştır. Ayrıca, Sultanbeyli Belediyesi ve “Project Lift” öncülüğünde Zorunlu Göçmen Çocuklarla yapılan Sanat Terapisi projesinde gönüllü asistan olarak görev almıştır. 

...

Kendisi aynı zamanda İstanbul Şehir Üniversitesinde İngilizce Tam Burslu olarak Sosyoloji bölümünde Çift Anadal Programını tamamlamıştır.

Psikoloji ve Sosyoloji lisans eğitimlerini en iyi derecede tamamlayarak Yüksek Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

...

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedogojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.

...

Yüksek Lisans eğitimini, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında Tezli olarak tamamlamıştır. Tez çalışmasını, zorunlu göçmen örnekleminde travmatik yaşantılar, göç sonrası yaşam zorlukları ve psikolojik dayanıklık üzerine gerçekleştirmiştir. Bu dönemde Bezmialem Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde staj yapmıştır. Stajı esnasında, Stroop Testi gibi başlıca Nöropsikolojik Değerlendirme Test uygulamalarına katılmıştır. 

...

Doktora eğitimine, Uludağ Üniversitesi Psikoloji doktora programında başlamış olup, 2019 yılında son vermiştir.

 

Psikoterapi Eğitimleri

Kabul Kararlılık Temel Eğitimi (16 saatlik), Doç. Dr. Taner Öznur, Papillon Akademi (Uygulamalı)

 

Şema Terapi Eğitimi (56 saatlik), Dr. H. Alp Karaosmanoğlu, Psikonet

 

Çocuk ve Yetişkinlerde EMDR Uygulaması Eğitimi (40 saatlik), Doç. Dr. Taner Öznur, Papillon Akademi (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Hipnoterapi Eğitimi (24 saatlik), Papillon Akademi (Uygulamalı)

 

Kabul Kararlılık Temelli Çift/Evlilik Terapileri Eğitimi (40 saatlik), Doç. Dr. Taner Öznur, Papillon Akademi (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi (120 saatlik), Prof. Dr. Cebrail Kısa, İlişki Terapileri Enstitüsü Onaylı (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Sistemik Cinsel Terapi Eğitimi (120 saatlik), Prof. Dr. Cebrail Kısa, İlişki Terapileri Enstitüsü Onaylı (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Çocuk ve Yetişkinlerde EMDR Uygulaması Eğitimi (40 saatlik), Doç. Dr. Taner Öznur, Papillon Akademi (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi (120 saatlik), Prof. Dr. Cebrail Kısa, İlişki Terapileri Enstitüsü Onaylı (Uygulamalı/Süpervizyonlu)

 

Şema Terapi Eğitimi (56 saatlik), Dr. H. Alp Karaosmanoğlu, Psikonet

 

Diğer Eğitimler

Yüksek lisans Eğitimi Bilişsel Davranışçı Terapi dersi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. İsmet KIRPINAR’dan almıştır.

 

Lisans eğitimi esnasında Dr. Bülent Sezgin’in Drama derslerini ve Prof. Dr. Medaim Yanık’ın Yakın İlişkiler (Intimate Relationships) dersini almıştır. Bipolar Bozukluk, Çift Terapisi ve Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu özel uzmanlık alanları olan Prof. Dr. Medaim Yanık’ın Yakın İlişkiler (Intimate Relationships) dersini ve Klinik Vaka Analizi dersi almıştır. Ayrıca Bilim Sanat Vakfı (BİSAV) bünyesinde gerçekleştirilen İbrahim Zeyd Gerçik tarafından verilen İletişim Seminer dizisine katılmıştır.

 

2011-2014 yılları arasında Anadolu Platformu/Federasyonu bünyesinde düzenlenen Düşünce Akademisi’ne katılmıştır. Bu seminerler esnasında Prof. Dr. Ayşen Gürcan tarafından verilen İletişim ve Karakter Analizi seminerlerine ve Uzman Psikolog Esan Gül tarafından verilen Drama eğitimlerine de katılmıştır.

 

Mesleki Kariyer

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2018-2019 yıllarında Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlisi olarak hizmet vermiştir.

 

2019 yılından itibaren de Kütahya'da kendi kurduğu Vera Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde ruh sağlığı alanında Uzman Klinik Psikolog olarak danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir.

 

-----------------

Kütahya Psikolog - Kütahya Psikiyatrist